1574842345.4625.svg

Aktuálně

 • kontrola administrace

  Funguje to?

  Tenhle víkend jsme zahájili naši Kračúnovskou šňůru a těšíme se na vás všude kam zavítáme! :-)
  Dnes opět po roce v naší oblíbené kavárně, už téměř tradičně v akustičtější formě
  První účastníci letošního kola soutěže o nejhlasitější open air interpretaci naší písně " Hej koleda " - obyvatelé Nového města na Moravě - vyzpívali krásných 109,5 dB a umístili se tak na 1. místě!
  Bylo to moc příjemné.. Společný večer našeho TK&Orchestru, politických komentátorů Grigorije Mesežnikova a Jindřicha Šídla pro Czech Fun Club. V mateřském jazyce a v pohostinném jazzovém klubu. Mimo jiné skvělým hostitelem, ale především hlavním pořadatelem, moderátorem i autorem celé myšlenky setkávání se je bývalý ministr životního prostředí a v současné době vedoucí Zastoupení Evropské komise na Slovensku pan Ladislav Miko. Děkujeme za pozvání
  Střípky z procházky... vydařené "jarní" počasí, naše jízda piditramvají, turista fotí turistu, ochutnávka tří z několika set druhů belgických piv, návštěva hranolkárny... atd. #belgium #brusel #bruxelles #hranolky #kwak #belgiumbeer
  Pomalu odjíždíme z Bruselu.. ještě než vám ukážeme pár fotek je nutno doložit kvůli čemu si Pavel přivstal abychom odjeli včas. Romeo však nebyl na choreografii příliš učenlivý a tak odjíždíme o hodinu později
  Takto vypadá příjemné posezení v Bruselu po báječné večeři s báječnými lidmi ve 3h ráno
  Mezi zvukovou zkouškou a koncertem jsme si stihli vyfotit studentský klub ve Witzenhausenu kde se konal náš druhý koncert, tentokrát pro rodiny s dětmi a pak už se vydali na večerní přejezd do Belgie.. PS: Bez zrcadlové koule by nebyl koncert kompletní !
  Zdravá BIO snídaně v Göttingenu
  Po cestě do Bruselu máme dva koncerty v Německu. Ten dnešní je v úžasném prostředí krásného statku na soukromé velké párty místní komunity sousedů, přátel a dobrých lidí.. je nám tu skvěle
  Oslava Zimního Slunovratu v SONO centru: nenechte se odradit poněkud matoucím faktem, že v on - line předprodeji nelze rozkliknout šedá číslovaná místa ke stání (zobrazují se jako obsazená). Místa ke stání (a tančení ;-) ) stále jsou a kupují se uprostřed oválu. :-) https://goout.net/cs/listky/tomas-kocko-and-orchestr/tmke/
  Pozvánka na zítřejší koncert ve Valmezu ;-)
 • Letošní Kračúnovská šňůra

  byla právě zveřejněna! Tož, co myslíte? Zahrajeme aj u vás? ;-)
  Kompletní letošní Kračúnovská šňůra zveřejněna na našich www stránkách. Zahrajeme u vás? ;-)
  Aaaaa... je to venku! To jednou takhle zaskakujete za Jimiho Čerta a nakonec se tak nějak zabydlíte... :-D
  Ve Valmezu v M-klubu jsme hráli jeden z prvních koncertů zhudebněné poezie moravského básníka z Valašska - Ladislava Nezdařila. Tento legendární klub tedy při 20. výročí vydání naší první desky nemůžeme vynechat! :-)
  kdo vcera nestihl Parnik tak je velka skoda proste uzasne jen ti nahore mne stvou ze nebude na vanoce ani Ova ani FM to je skoda prislo mi to takove pekne dekuji moc
  Velmi mě mrzí, že vaše deska Velesu není přistupná na Spotify, které používám jako každodenní službu na mobilu/notebooku pro poslech hudby.
 • Kapelní pánská trička XL i XXL opět k mání! :-)

  Protože nám pánové o letošních letních prázdninách vykoupili kapelní trička velikosti XL👍, museli jsme je nechat "dotisknout" a jako bonus jsme vyslyšeli volání chlapáků velikosti XXL a nechali jsme udělat i tuto velikost. Naloženo, připraveno k distribuci... :-)
  Protože nám pánové o letošních letních prázdninách vykoupili kapelní trička velikosti XL
 • Nová trika

  naši pánští fanoušci velikosti XL kompletně vykoupili trička své velikosti, takže jsme nějakou dobu byli free. A teď, sláva nazdar, už jsou trička opět k mání. Dokonce jsme vyslyšeli i volání po XXLkách pro naše obvzvlášť mohutné fanoušky a tak jsou k mání i ty. :-)

  ... a bacha, je to od 19:00!!! ;-) (ne od 20:00, Libuško :-D )
  Ahoj z Kiwilandu. Momentálně si na dovolené zpříjemňujeme večer...:-)
  tož moji milí, neco pro inspiracu.....
  Za chvíli to vypukne... Právě je po zvukovce a v 19h to na Dominikánském náměstí rozjedeme! Pro dnešní den v tříčlenné verzi "Tomáš Kočko & Intimní orchestr
  Podrobnosti dnešnímu festu:
  A to byla hezká společnost... :-) Tak se potkat na jednom fesťáku...
 • Jedno vystoupení v Brně navíc!

  Vinice na Valašsku - to je fakt, ne vtip. A docela hezký fakt. :-) Jižní Morava bez vody, to už je méně hezký fakt. :-( Upozornit na nebezpečí měnícího se klimatu přijdeme ve třech (pěšky!!!) na Koncert pro klima 27.9. v 18:00 na Dominikánské náměstí v Brně.
  Ještě jedna opožděná fotka ze soboty...
  Videoreport z našeho hraní v Bohumíně. Fajne! :-)
 • Hodovnice na Spotify :-)

  Po několia urgencích, kdy se Hodovnice ztratila v digitálním virtuálnu, se zase našla a můžete si ji poslechnout nejen na Spotify.
 • Fotéčky z koncertu ve Frenštátě pod Radhoštěm

  autor Zdeněk Sazovský - děkujeme! :-)
 • Společné foto z Keltské noci

  Na festivalu Keltská noc jsme s vámi, našimi fanoušky, spáchali krásné foto. Rozklikněte ikonku nalevo. :-)
 • Chceme se s vámi vyfotit na KN :-)

  krátká glosa o CD Sadné zrno zítra, tzn. ve středu 19.6. ve 14:00 na stanici Proglas více zde...

 • Třikrát z Proglasu

  krátká glosa o CD Sadné zrno zítra, tzn. ve středu 19.6. ve 14:00 na stanici Proglas
 • Dobrá věc se podařila! :-)

  vaše smsky pomohly udržet naši písničku ve Folkparádě Českého rozhlasu, z 9. místa poskočila na 7. místo! Díky! :-) Máte-li chuť ji tam ještě podržet, pošlete smsku ve tvaru FOLK 7 (FOLK mezera 7) na číslo 900 11 03 a třeba se to podaří znova. Hlasování platí ode dneška do středy. Děkujemeee! :-)
 • Zdúvaj, větře na 9. místě ve Folkparádě Českého rozhlasu

  třetí týden se naše písnička drží. Tož? Pomůžete jí ještě týden čtvrtý? Pošlete sms ve tvaru FOLK 9 (Folk mezera 9) na číslo 900 11 03 a třeba se to podaří. Děkujeme! :-)
 • Aaaaa hop! :-)

  Naše písnička Zdúvaj, větře poskočila z 12 pozice na 4.! Děkujeme za vaše hlasy a jedeme dál! Poskočí ještě výš? ;-) Hlasovat můžete opět prostřednictvím smsky...
 • "A chraňte mi mé růže..."

  Valašský básník Ladislav Nezdařil, CD Sadné zrno a naše muzika... Rozhovor pro pořad MusiCafe Českého rozhlasu stanice Vltava si můžete přečíst i poslechnout.
 • "Zdúvaj, větře" ve Folkparádě Českého rozhlasu

  Dnes ve 20:04 bude ve folkové a country hitparádě Českého rozhlasu nasazena píseň Zdúvaj, větře. Hlasovat můžete smskou za 3,- kč. A za týden se pak dozvíte, jak dopadla :-)
 • Sadné zrno - zvuk měsíce!

  Přepěkná recenze a rozhovor s naším oblíbeným mistrem zvuku Broňkem Šmidem.
 • Sadné zrno v MusiCafé

  akademický (?) pokec pro pro hudební stanici Čro Vltava připravil PhDr. Aleš Opekar, Csc. s Mgr. et MgA. Tomášem Kočkem na půdě Masarykovy univerzity v Brně :-D
  V neděli 5.1. v 18:00
 • První recenze!

  CD Sadné zrno má svou první recenzi. Zasvěceně napsanou. Tož, čtěte, jestli to vidíte a slyšíte stejně jako recenzent...
 • Hody, hody veselé do Provodné neděle!

  Česká televize na svých www. stránkách připravila tradiční velikonoční hru pro děti a její součástí je i naše píseň. Hledejte muzikanta!
 • A je to tady!

  Deezer, Spotify, Google play, Apple Music, Amazon Music... Tady všude si můžete poslechnout naše nové CD Sadné zrno a další naše alba! :-) Příjemný poslech...
 • Ochutnávka Sadného zrna

  Dříve než se objeví naše znovuzrozené CD Sadné zrno na streamovacích portálech (koncem tohoto týdne), můžete ochutnat kousky písní...
 • Valašský křest CD Sadné zrno

  Zhudebněné verše valašského básníka Ladislava Nezdařila na naší nové desce budou slavnostně pokřtěny v rodném básníkově kraji. Čtvrtek 28.3. 2019 v 18:00 v kině Panorama v Rožnově pod Radhoštěm.
 • Křest nového CD

  Pod kapelním stromečkem bylo, mimo jiné :-), i datum křtu našeho nového CD Sadné zrno - reedice. Knížka Horní chlapci s vloženým CD Sadné zrno je už vyprodána, původní master této desky i tisková data jsou k nenalezení a tak jsme se rozhodli, u příležitosti upomínky 20 let co odešel básník Ladislav Nezdařil a zároveň 20 výročí od vydání naší první desky Horní chlapci, Sadné zrno znovu nahrát. V jemně pozměněných aranžích, se skvělým zvukem (Broněk Šmid) a dvěma novými skladbami navíc. Slavnostní křest bude v místě každoročních nezdařilovských koncertů - v klubu Stará Pekárna v Brně 18.3. 2019. Těšíme se na vás! :-)
 • Vyhlášení naší kolední soutěže mezi městy je tady!

  Ukázalo se, že počet zpívajících roli nehraje, spíše nasazení a touha vyhrát. Na každý pád, jsme rádi, že jste si s námi zazpívali! :-) Gratulujeme Hanákům a příští rok soutěž zopakujeme! ;-)

  1. Tovačov - 115,3 db
  2. Ostrava - 111,7 db
  3. Hranice (na Moravě) - 109,7 db
  4. Brno - 108,2 db
  5. Karviná - 107,2 db
  6. Frýdek - Místek - 107,1 db
  7. Mnichovo Hradiště - 105,6 db
 • Koukněte, jak mocně křičeli

  diváci v Mnichově Hradišti při měření mocnosti zpěvu Hej, Koleda" :-)
 • Tak bacha, další změna! :-)

  Aby toho nebylo málo, je změna začátku našeho koncertu v Ostravě. Nuže, na Masarykově náměstí hrajeme o půl hodiny později - tedy v 18:30!
 • Nenechte se odradit

  momentálním a zdánlivým nedostatkem lístků na náš Kračúnovský koncert v Praze. Pořadatelé průběžně přidávají řady. Určitě se na vás dostane. Tož, na viděnou! :-)
 • Pozor, změna u brněnského koncertu!

  V rámci naší Kračúnovské šňůry zahrajeme 18.12. na Moravském náměstí. Tedy nikoli 21.12. Těšíme se na vás! :-)
 • Kompletní Kračúnovská šňůra zveřejněna!

  V sekci koncerty najdete veškerá místa, kam přijedeme v rámci letošní Kračúnovské šňůry. Těšíme se na vás! :-)
 • Pozor změna...

  Ve Žďáře na Sázavou zahrajeme o den dříve, tedy v neděli.
 • Report z koncertu v SONO centru

  Bouře na jevišti - bouře pod jevištěm...
 • V SONO zazní vámi nejstreamovanější naše písně :-)

  Je to vlastně forma vašeho hlasování - všechny ty aplikace jako YouTube, Spotify, iTunes atd... A díky OSA, která nám zpřístupňuje statistiky hranosti na těchto portálech, víme co si nejvíc pouštíte.
 • Naše písně ve sborových úpravách

  U příležitosti podzimní rovnodennosti zazní naše písně v podání pražského pěveckého sboru Gambale v nedostavěné gotické katedrále v Panenském Týnci.
 • POZOR! Přibylo nečekaně hraní na Valašsku!

  Neboť onemocněl hlavní účinkující festivalu Valašské letokruhy, požádali pořadatelé naši kapelu o pomoc a tak taháme Valachom trn z paty a jedeme z Broumova do Nového Hrozenkova. Rádi! :-)
 • Naše píseň Tanečnica na kanadském filmovém festivalu TIFF!

  Kanadský film Dziadzio, jehož součástí je i naše píseň Tanečnica, bude mít premiéru na renomovaném filmovém festivalu TIFF.
 • Hluboký obdiv přátelé

  všem vám, kteří jste nedbali včerejšího deště, zimy, bláta, předlouhé zvukovky a dali jste s námi náš páteční koncert na Sweetsen festu. Vaše mocné a neúnavné dovolávání se přídavku nás dojalo, ale měli jsme strašnou sekeru... Omlouváme se a těšíme se na příště. Díky moc! Frýdek - Místek! :-)
 • K mezinárodnímu dni dětí

  uvede rádio Proglas v pořadu Třikrát z Proglasu naši pohádkovou desku Z Radosti :-).
 • Noční mikrofórum

  Vy, kdož nemůžete zítra do Brna na náš první letošní koncert, můžete si nás poslechnout na vlnách Českého rozhlasu, v pořadu Noční mikrofórum ještě tu noc v 22:30. :-)
 • Naše písnička v gramofonu České televize

  Tradičně před Velikonocemi vyvěsila ČT na svůj web hravý velikonoční kalendář a tradičně tam umístila i jednu z našich písniček. Kterápak to asi je? ;-)
 • Tři nejhranější písničky za rok 2017

  Dle statistik OSA jsou našimi třemi nejhranějšími písničkami (tv, rozhlas, koncerty, internet) roku 2017: 1. Severská, 2. Moravská a 3. Velesu! A protože je podíl internetu největší, dá se toto pořadí brát i jako hlasování vás, fanoušků. :-)
 • A už je to venku!

  V létě děláme support Goranu Bregovičovi!
 • Pohádka s naší muzikou - Břicho Radegasta

  je k poslechnutí zdarma do 1.ledna 2018
 • Pohádka - Břicho Radegasta

  V listopadu jsme natočili hudbu k původní rozhlasové pohádce a ta bude mít premiéru 25.12. ve 13:00 na ČRo 2 Praha.
 • Fotky ze křtu cd Z Radosti

  a report k tomu.
 • O cd Z Radosti aneb jak se stát dítětem

  na Hudební knihovna.cz
 • O cd Z Radosti

  na Novinkyy.cz
 • Česká televize odtajnila další okénko svého adventního gramofonu

  a v něm naše Hej, koleda!
 • První recenze

  na naši novou desku Z Radosti zveřejnila Hudební knihovna
 • Další přidaný koncert! :-)

  Vy všichni kol kolem Brna, kteří nemůžete dojít na náš křest nového CD nezoufejte, přijďte se s námi poveselit na Moravské náměstí v Brně v 29.11. v 18:00 :-)
 • Ukázka č. 1 z našeho nového CD

  Z vysílání Dobrého rána v ČT: písnička Šatlava
 • Ukázka č. 2 z našeho nového CD

  Z vysílání Dobrého rána na ČT: písnička Patálie
 • Zprávy ze zahraničí

  Dnes se potvrdila zpráva, že píseň Tanečnica z našeho alba Do tanca! zazní v kanadském filmu Dziadzio. V rámci turné má tento film zavítat i na některý z Evropských filmových festivalů. Tak držíme palce. Třeba i u nás! :-)
 • Naše nové pohádkové CD Z Radosti

  vychází oficiálně 14.11. 2017 a vy si jej můžete objednat už teď! :-) Ozvěte se na kapela@kocko.cz a udělejte radost svým dětem i sobě! :-)
 • Přidán koncert do Kračúnovské šňůry

  18.12. 2017 zahrajeme v Havířově! :-)
 • Naše píseň Svatojan na polském CD výběru :-)

  U příležitosti výstavby staroslovanské pohanské svatyně v polském Slezsku vyšlo CD U źródeł (U pramenů) a na něm, mimo písně kapel z Polska a Ruska, naše píseň Svatojan.
 • Kračúnovská šňůra vložena do sekce Koncerty!

  V podstatě kompletní letošní Kračůnovská šňůra je mání! Pár koncertů je ještě v jednání, ale na ty včas upozorníme. :-)
 • Přidali jsme ještě jeden koncert v Brně v říjnu! :-)

  Pro všechny vás, kteří jste nemohli včera do Sono anebo máte po včerejšku absťák ;-) anebo nás prostě chcete slyšet v komorním prostředí Staré Pekárny! 30.10. 2017 ve 20:00 :-) :-)
 • Soutěž o CD VELESU! ;-)

  Portál Kultura 21.cz vyhlašuje soutěž o naše (zatím) aktuální CD. Jedna otázka, jedna odpověď a máte ho!
 • Jako hosté

  Před časem část naší kapely přijala pozvání k hostování na desce Krajina diamantov skupinyy Tady To máš. Zhudebněná poezie slovenského básníka Erika Ondrejičky bude pokřtěna 14. října v brněnském klubu Stará Pekárna. Jste zváni :-)
 • Silesian open festival

  Na poslední chvíli spustili organizátoři tohoto dvoudenního festivalu PR. My se připojujeme, bo je pokračovatelem festivalu "Ponašymu" a zazní fajná muzika od nás i z ze Slezska v Polsku.
 • Skvělá zpráva z Británie! :-)

  I když tenhle časák u nás asi neseženete, britský Songlines je distribuován do 65 států. A to je skvělé, protože součástí aktuálního čísla je i CD sampler toho nejzajímavějšího z Moravy, Čech a Slezska, tedy od nás z ČR. Jsme tam aj my a to je fajne!
 • Skvělá zpráva z Británie! :-)

  I když tenhle časák u nás asi neseženete, britský Songlines je distribuován do 65 států. A to je skvělé, protože součástí aktuálního čísla je i CD sampler toho nejzajímavějšího z Moravy, Čech a Slezska, tedy od nás z ČR. Jsme tam aj my a to je fajne! :-)
 • Koncerty na měsíc

  září - doplněny :-)
 • Zítra zahrajem na Euroradio Folk Festival

  Tento putovní festival world, folk a root music se každý rok koná v jiné evropské zemi a letos u nás v Českém Krumlově. Na zahajovací koncert zve osobně letošní dramaturg Aleš Opekar -
 • Pozor, přibylo jedno prázdninové hraní!

  Tovačovští, těšíme se k vám 12.8. v 19:00 :-)
 • Zlatohlav z CD Godula dostal fanouškovský klip

  Autory jsou děti z 3.B ze ZŠ Žerotínova ve Valašském Meziříčí a celý ho vymyslely a namalovaly. Samozřejmě pod vedením paní učitelky. Kukněte :-)
 • Zahájení Sweetsen festu a oslava 750 let Frýdku ≈ Místku se blíží!

  V den astronomického slunovratu letního zahrajeme spolu s našimi milými hosty, dvěma cenami Anděl oceněnými Silent Stream Of Godless Elegy! Zahrajeme na břehu řeky Ostravice, která po staletí dělí Frýdek a Místek, Slezsko a Moravu, markrabství a knížectví. OSTRAVICA! Plánek prostoru koncertu najdete vlevo. Klikněte na ikonku.
 • V Polsku nám vyrobili

  fajný živý klip z festivalu Korzenie Europy 2017 :-)
 • Noční proud

  Dnes - a vlastně tedy zítra - těsně po půlnoci usedne Tomáš do křesla studia Českého rozhlasu aby byl hostem Jindřicha Eliáše v pořadu Noční proud. Bude řeč o CD VELESU a tak různě...
 • Chcete nám dát svůj hlas? :-)

  Jsme vaše oblíbená kapela? ;-) Tož,
 • UWAGA!!!

  V sobóte w Warszawie gramy juź o 17:15!!!
 • Hrajeme pro Charitu Frýdek - Místek

  Přijměte naše pozvání na benefiční koncert na podporu služeb pro seniory a osoby se sníženou soběstačností. Zakoupením vstupenky přispějete na dobrou věc! :-)
 • Koncert v Divadle U22

  Po parádním koncertě v Malostranské besedě (díky všem přítomným za skvělou atmosféru :-)) se na podzim můžete těšit na další pražský koncert. V divadle U22. Tou dobou už bude nové album v lisovně a tak vám zahrajem i pár písniček pro děti. Nová deska bude totiž určena našim nejmladším fanouškům...